10 Nisan 2013 Çarşamba

Pitbul Patrick'in Ölümle Yaşam Arasındaki Hikayesi

Sizinle paylaşmak istediğim hikaye bir köpeğe ait. Fotoğrafları bir sitede tesadüfen gördüğümde, yürek burukluğumla araştırıp, sonunda sizinle paylaşmaya karar verdiğim bir hikaye. Ve maalesef gerçek olmasını hiç istemesem de gerçek. Bize emanet edilen canlara neler yaptığımızın hikayesi.

İsmi onu bulanlar tarafından Patrick koyulan mucize bir pitbul. Bulunduğunda 9 kg civarındaymış. Normalde bir pitbulun 22 kg'ın üzerinde olması gerekiyor. Bir çöp kutusuna öldü diye atılmış ve çöp konteynırı onu yoketmeden önce bulunup oradan alınmış. Araştırıldığında bulunmuş ki, 1 haftadır tek başına bir demir parmaklığa bağlanmış yaşıyormuş. Bağlı olduğu yerleri yara kaplamış. Sonra açlıktan öldü diye çöpe atılmış. Aslında ölmemiş, yaşamla olan savaşı aylardır çektiği açlık ve işkenceye rağmen sürüyormuş. 

Onu çöpte bulduktan sonra, veterinerler Partick'i yaşatma savaşına başlamış. Köpek kanı verilmiş, çok uzun süre katı yiyecek yiyememiş. 1 yıl süren özel bakım sonucunda da ta-tam mutlu, sağlıklı bir pitbul olmuş. Yerde oturmak yerine, kucağa çıkmayı tercih ediyormuş. :) Tabi ki yabancılara güven problemi var Patrick'in, alışana kadar temkinli davranıyorlar. Onların da aynı insanlar gibi psikolojileri var, ve bozulması da çok normal.

Tabi ki, onu veterinerlerin söylediğine göre bir kaç aydır aç bırakan sahibi bulunmuş ve cezaya çarptırılmış. Benim elime verselerdi, ben tam çarpardım onu. :) Sizinle fotoğrafını paylaşmıyorum bile. Bu güzel canlının olduğu blog sayfamda bulunmasını istemiyorum çünkü. 

Ve Pitbul Patrick'in fotoğrafları:

Yaklaşık 1 sene boyunca Londra'dayken tanıma fırsatı bulduğum ve bir kaç hafta başbaşa kaldığım bir pitbul'la olan fotoğraflarımı da bu yazının sonuna eklersem tam olacak. Çok güzel bakılan, süper bir ailenin köpeği Chelsea isimli bu pitbul fotoğrafta benim suratımı yalamaya çalışıyor. Chelsea sayesinde pitbul'ların ne kadar sevgi dolu köpekler olduklarını öğrenme fırsatım oldu(tabi kıskanmadıkları sürece). Özledim onu yalan yok.

Kendim Yapıyorum Facebook sayfasını beğendiniz mi?
www.facebook.com/KendimYapiyorum

Patrick'in hikayesini paylaş, herkes görsün! :)


Source: 9gag.com
              dailymail.co.uk

2 yorum:

  1. diyecek laf bulamadım..bir canlıyı bir kaç ay boyunca yemeksiz bırakmak ne demektir.bu nasıl bir caniliktir anladım !!!

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Maalesef insanlar çok acımasız olabiliyorlar. :(

      Sil