30 Mart 2013 Cumartesi

Ben Yaptım! Kilimin Üstüne Tetris Boyadım!


Merhaba ben Reyhan. Kendim Yapıyorum'da hunharca kendin yap projeleri ve tasarımlar paylaşan kız.  Blogumu açarken amacım beğendiğim ve çoktandır biriktirdiğim güzel projeleri güzel insanlarla paylaşmaktı. Ayrıca kendi yaptıklarımı da sürekli paylaşmayı planlıyordum. Sonunda paylaşıyorum! Kilim boyadım, bakalım beğenecek misniz?

Eskimiş, kullanmayı istemediğim bir kilimim var, küçük birşey. Ona ne yapsam güzel olur diye düşündüm ve boyamaya karar verdim. İyi de ne boyayacağım kilime? Kilimdeki kareler aklıma değişik şeyler getirdi. En sonunda karar verdim: TETRİS

Önce kilimde en boy olarak kaç kare olduğunu saydım. Kareleri bir kağıda yarı dolmuş bir tetris olarak kağıda çizdim. Küçükken çok oynardım tetrisle, çok severim. Kağıttan bakarak boyadım. Dışarı taşmalar olmasın diye karelerin etrafına bant yapıştırdım. Kumaş boyası kullandım. Şimdilik boyada bir akma yok, sanırım da akmayacak ama henüz ıslak ayakla basmadım. :)

Yorumlarınızı bekliyorum!


Yaparken çektiğim bir kaç fotoğraf eminim size nasıl yaptığımı anlatacaktır:    (Köşeden patiğim çıkmış, çok pardon ya)

Kendim Yapıyorum Facebook sayfasını beğendiniz mi?

3 yorum:

 1. fikir çok iyi ama! ben de bir gün bir seksek tahtası yapacağım da bakalım ne zaman sıra gelecek :D bu arada patiğe çok güldüm, krem-bordo bi arkadaşı var şu an ayağımda, bilekten atkılı, kendini babet sanıyor. ayrıca eşine söyle ezginin günlüğü benim de himselfin de kalbini kazandı :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Patikler olmazsa bu kışlar çekilmez! :) Demek Mirac'ın Radyosunu dinliyorsunuz. Beğendiğinize sevindim, eşime de söylücem. Şarkılarını da dinleyin belkim beğenirsiniz. http://miraconline.net/ burada klipleri var anasayfada.

   Sil
 2. Bir cafenin şark köşesine süper yakışacak bir duvar aksesuarı gibi olmuş, eline sağlık....

  YanıtlaSil